מתנות

כבר כמעט 20 שנה שאני מטפלת ומייעצת לאנשים, לזוגות ולמשפחות.
אני אוהבת את המפגש האנושי הזה, אשר מחולל שינוי עצום באיכות החיים, ויודעת שבאמצעות אבחון נכון ומדויק – השינוי המיוחל מגיע הרבה יותר מהר ממה שחושבים!
אני לא מהפסיכותרפיסטיות שיושבות מולך ורק מהנהנות – הייעוץ אצלי הוא אקטיבי, נוגע לעומק, מזיז, והכל בגישה חיובית ומלווה בהומור (ברגעים המתאימים כמובן).
המטופלים והמודרכים שלי אומרים עליי שאני נותנת להם תקווה, אופטימיות ואנרגיה.
אני חושבת שזה לא בדיוק שאני “נותנת” להם – אלא שפשוט המון אנרגיה משתחררת כשמשחררים דברים שתקועים ומציקים, וכשעניינים לא גמורים מגיעים לפתרון.

אשמח לסייע לכם בצמתים חשובים בחיים.

הידעת שכמעט כל החלטה ופעולה עסקית קשורה לפסיכולוגיה יישומית ?

אכן כך – מאחורי כל החלטה קטנה או גדולה שאנו מבצעים בעסק ובקריירה, מסתתרת רשת סבוכה של מאפיינים גלויים וסמויים.

איך כדאי ליישם בצורה הטובה ביותר את כל התיאוריות, המודלים, הטכניקות והניסיון שרכשנו באוניברסיטה, או ב”אוניברסיטה של החיים”?

פסיכולוגיה יישומית מסייעת לממש את מלוא הפוטנציאל העסקי. בעזרת הכלים החדשניים אפשר לשפר בזמן קצר יחסית את הפוטנציאל של העסק והקריירה שלך.
אפשר לקבל החלטות ביעילות ובצורה קלה וזורמת יותר. אפשר להתקדם למטרות ולהתאהב מחדש בעסק שלך.

אני חיה, נושמת וחולמת קבוצות. מכיוון שאנחנו לא חיים על אי בודד, יש חשיבות עצומה להבנת הדינמיקה של הקבוצות – בחיים האישיים (המשפחה כקבוצה, השתייכות לקבוצת חברים), ובארגונים וחברות.

כבר כילדה צעירה מצאתי את עצמי משתייכת לקבוצות שונות, ונהנית מהאופן בו אני לומדת על עצמי בקבוצה. אחת החוויות המשמעותיות ביותר של ילדותי, הייתה בגיל 11, כאשר השתתפתי במשלחת נוער למחנה קיץ בפורטוגל. מטעם תנועת ה CISV. במשך חודש שלם ביליתי יחד עם עוד 50 ילדים מרחבי העולם, וגיליתי את כוחה של הקבוצה.
כיום, אני מלמדת בתכנית ההכשרה למנחי קבוצות בגישה הפסיכודינאמית, באוניברסיטת חיפה. מלמדת הנחיית קבוצות במרכז להכשרה מקצועית בבית החולים רמב”ם,  ומלמדת גשטאלט בהנחיית קבוצות, בתכנית ההכשרה לתרפיית הגשטאלט, באוניברסיטת בר אילן.

את עבודת הדוקטורט שלי ( דוקטורט בפסיכולוגיה בתחום טיפול קבוצתי) כתבתי על הנושא: התפתחות הטיפול הקבוצתי והנחיית הקבוצות בארץ, מקום המדינה ועד היום, על רקע הלא מודע החברתי.

כמו כן אני מדריכה מנחי קבוצות, ונותנת הדרכה על הדרכה בתחום הנחיית הקבוצות.

כבר שנים שאנשים, מטופלים, מודרכים, חברים, מכרים, בני משפחה ושכנים – מבקשים ממני המלצות וחוות דעת על כל מיני נושאים שקשורים לתחום העיסוק שלי.

לכן החלטתי לפתוח את הבלוג – ולשתף בחוות הדעת שלי על נושאים שונים ומגוונים.

חלק מהפוסטים יעסקו בדעות שלי על נושאים שונים. חלק מהפוסטים יהיו עצות טובות, או המלצות חשובות.

אתם מוזמנים להגיב לבלוג, ולכתוב גם את חוות הדעת שלכם על נושאי הפוסטים.

במהלך השנים הנחיתי והשתתפתי בתכניות טלוויזיה שונות:
הנחיתי את התכנית “חוות דעת בפסיכולוגיה” בערוץ 10

נהניתי מאד לראיין אורחים מתחומי הפסיכולוגיה, הנחיית קבוצות ועסקים.
השתתפתי כאורחת מומחית ב”מקצוענים”, “השאלון”, תכניות בוקר מגוונות, ערב טוב עם גיא פינס ועוד…

צפייה נעימה

את תחום האינטליגנציה הרגשית הכרתי לראשונה בתור סטודנטית צעירה. מאז המשכתי לחקור, להכיר, ללמוד ולהיות סקרנית בנוגע לנושא המרתק והחשוב הזה. בעיניי רגשות זה החיים עצמם. להבין את מנגנוני הרגשות , ואיך הם פועלים הפך להיות אחד הדברים שהעסיקו אותי במהלך השנים. לשמחתי “קיבלתי בירושה” את היכולת להעביר מנגנונים מורכבים, למשפטים פשוטים וכלים שימושיים ויום-יומיים. מכאן צמחו הרצאות, סדנאות, סופי שבוע – אשר העברתי ברחבי הארץ ובעולם.

לפני כעשר שנים הקמתי את “בית הספר לאינטליגנציה רגשית” אשר מציע קורסים, סדנאות והרצאות בנושא אינטליגנציה רגשית: לארגונים, חברות ומוסדות חינוך. צוות בית הספר, מורכב מאנשי מקצוע מובילים בתחומם – מרצים, מנחי קבוצות מוסמכים ואנשי טיפול שהתמחו באינטליגנציה רגשית.

אין כמעט רגע בחיינו שאנו לא משתמשים בו במיומנויות אינטליגנציה רגשית:
יחסי אנוש ותקשורת אפקטיביים בכל המימדים, קבלת החלטות יעילה, ניהול משא ומתן הישגי, פתרון קונפליקטים, ניהול צוות, יכולת לזהות גורמים מפריעים, העלאת מוטיבציה של עובדים ועוד.

באמצעות למידה ופיתוח של מיומנויות אינטליגנציה רגשית, נוכל להשתמש ברגשות ולשפר באופן משמעותי את איכות החיים: בינינו לבין עצמנו, בחיי הזוגיות, במשפחה, במערכות יחסים, בעבודה, בעסקים, בארגונים, בקבוצות ובקהילות.

“Gestalt is more than an effective psychotherapy, it is a way of seeing and knowing, an action approach that emphasizes dynamic awareness. It offers amazing techniques for getting in touch with our bodies, our emotions, ourselves…for helping us live more fully and freely in the here and now.” F. Perls.

פסיכולוגיית הגשטלט הינה זווית ראייה חדשה על חיינו, זוהי השקפת חיים ושיטת טיפול. זו גישה של פסיכותרפיה מודרנית – השייכת אל זרם הפסיכולוגיה ההומניסטית. הגישה משלבת התבוננות על היחיד כחלק מסביבתו, עבודה עם ה”כאן ועכשיו”, אינטגרציה של הגוף והנפש, והתייחסות אל המטופל בגובה העיניים. גישה מאד “תכל’סית”, ששמה דגש על יכולת המטופל להרחיב את המודעות, ולהיות בקשר עם עצמו, ועם הסביבה.

בשנת 1994, ראש הצוות שלי, ומי שממנה קיבלתי את ההדרכה על הטיפולים שעשיתי – הכירה לי את הגשטאלט. ליתר דיוק- היא הביאה איתה לאחת מפגישות ההדרכה שלנו, טופס הרשמה לתכנית הגשטאלט של אוניברסיטת תל אביב, ואמרה לי: “את חייבת להירשם, כי את מדברת גשטאלט, וחיה גשטאלט, אז כדאי שתלמדי גם איך לטפל בגשטאלט”. אני מודה לה יום יום מאז…כי באמת התאהבתי בגשטאלט, וכל יום בקליניקה, ובקבוצות הגשטאלט, אני עדה לניסים שמתרחשים בזכות השימוש בגישה המיוחדת הזו.

זהו איזור המתנות וההפתעות.
מדי פעם אעדכן כאן בהפתעות חדשות, ובמתנות אותן אני מציעה לכם.

כאן תוכלו להירשם לרשימת התפוצה – ולקבל 5 מכתבים עם רעיונות לתירגול וטיפים.
הערה חשובה: אני שולחת מיילים לרשימת התפוצה רק אחת לחודש – חודשיים, ורק כאשר יש עדכונים מעניינים באמת 

שתפו את הפוסט:

פוסטים קשורים